مقاله جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان مقاله جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري را مشاهده می نمایید.
مقاله جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري|31021126|rtw|مقاله کامل جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري ,مقاله جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري ,مقاله, جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري

مقاله کامل جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري
دارای 30 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل: word
تعداد صفحات: 30 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد

قسمتی از متن تحقیق::

مقاله درباره جرائم كامپيوتري و سيستمهاي اطلاعاتي حسابداري

جرائم كامپيوتري چيست؟
تعريف جرائم كامپيوتري نامشخص و اغفال كننده مي‎باشد، استفاده از كامپيوتر به منظور فريب دادن جهت استفاده شخصي، مشخصاً جرائم كامپيوتري گفته مي‎شود. بنابراين وقتي يك رئيس پليس مدارك رانندگي خود را از طريق شبكه كامپيوتري تغيير مي‎دهد، دليل بسيار خوبي است كه آن را جرائم كامپيوتري بناميم. هر چند بسياري از جرائم كامپيوتري را مي‎توان در ديگر انواع جرائم تقسيم بندي گردد. موارد زير را در نظر بگيريد:
1- يك برنامه نويس، برنامة پرداخت سود سهام را تغيير مي‎دهد تا سود سهام هشت تن از سهامداران را كاهش دهد و چكي را در وجه شخصي غيرحقيقي به مبلغ 56000 دلار صادر مي‎كند.
2- يك شركت فروشنده تجهيزات كامپيوتري، ظرفيت و حافظة سيستم هاي كامپيوتري فروخته شده را تغيير مي‎دهد. يعني سيستمي كه فروخته مي‎شود از نظر نرم افزاري و سخت افزاري با آنچه سفارش داده شده است متفاوت است.
3- در موردي كه خدمات تاريخ گذاري كامپيوتري مورد غفلت قرار گرفته شده بود چون رجوع به تاريخ محدود و غيرمقتضي بود. مالك جديد دايره تاريخ گذاري به عدم استفاده از كامپيوتر از آن زمان اشاره مي كرد هر چند استفاده از كامپيوتر توصيه شده بود.
در مورد اول كه پرداخت سود سهام مي باشد، به راحتي مي‎تواند اختلاس نام گيرد. كامپيوتر وسيله اي در جهت رسيدن به هدف بوده است. مورد دوم، تجهيزات رايانه‌اي به درستي عرضه نشده است.
و سرانجام در مورد آخر استفاده از رايانه براي تطابق تاريخ در هيچ جايي تعهد نشده بود. در حقيقت تلقي آن به عنوان جرم رايانه اي جاي سوال دارد.
براي توصيف دقيق مواردي كه جرم خاصي را شكل مي دهد، بايد از قانون كمك گرفت. همانطور كه در نمايه 11 مي بينيد بسياري از ايالتها بعضي از قوانين جرائم رايانه اي را تصويب كرده اند و بسياري از ايالتها در قوانين خود تجديدنظر كرده اند. توجه داشته باشيد كه در نماية 11 بسياري از اين قوانين provisions (قيدهايي) دارند كه عبارتند از (1) مواردي كه در بسياري از ايالتها متفاوتند. (2) اعلام بعضي از قوانين جرائم كوچك (3) اعلام بعضي از قوانين جنايتي كه اصطلاحاً جرائم بزرگ مي گويند، آنچه در اين نمايه بدان اشاره نشده است اينست كه اكثر ايالتها به يك سري آزادي هايي در امر قضايي نياز دارند بنابراين واژگاني همچون كينه جويي، عمداً‌ و جسورانه و در امر پيگيرد، بايد به آنها توجه شود. هر چند ممكن است مشكل به نظر برسد. برطبق اطلاعات مركز ملي جرائم رايانه (NCCD - جمع آوري كننده اطلاعات جرائم كامپيوتري) 77% از جرائم رايانه اي به دادگاه ارجاع داده مي‎شود بعد از اينكه گناهكار شناخته شده است و 8% باقيمانده ناشي از مواردي است كه مدعي عليه، در طي محكوميت مجرم شناخته مي‎شود.
در نماية 2-11 : فاصله بين هزينه تجهيزات رايانه اي و كنترلهاي رايانه اي زياد مي‌باشد، بنابراين سواستفاده از رايانه افزايش مي يابد.
تعريف جرائم رايانه مهم مي‎باشد زيرا اين تعريف در محاسبة آمار چنان جرائمي مؤثر مي‎باشد. به عنوان مثال بزرگترين جرم رايانه اي در مورد ثبت وجوه حاصل از سرمايه- شامل 200 ميليون دلار زيان مستقيم بر شركت و 2 ميليون زيان غيرمستقيم بر ديگر شركتها و سرمايه گذاران در سهام عادي و اوراق قرضه بود. اين زيانهاي بزرگ در صورتي كه به عنوان جرائم رايانه اي شناخته شوند تاثيري جدي بر آمار چنين فعاليتهايي (جرائم رايانه اي) دارند. سوال اينجاست كه آيا ما بايد مورد وجوه سرمايه را به عنوان سوء استفاده از رايانه تلقي كنيم. ما در اين فصل نگاه دقيق تري به اين مورد خواهيم داشت.
در بررسي روشها و شيوة جرائم رايانه اي ما بسياري از فريبكاريهاي معمول را يافتيم كه در گذشته به دفعات تكرار شده است. در مواردي كه توسط برنت (Brant) مورد بررسي قرار گرفته است به عنوان مثال، نيمي از آنها شامل انتقال وجوه از مجموعه اي از حسابها بوده است. و دلارها نهايتاً‌در يك كش و قوص به دست مجرمين مي رسيده است. در ديدگاه روش شناسي، يك متخصص رايانه جرائم رايانه اي را چنين تعريف مي‎كند: «شراب كهنه در بطري نو.»


مطالب دیگر:
🔗تحقیق چگونگی تاثیر فناوری اطلاعات در فرآیند برنامه ریزی استراتژیک گروه صنعتی نیرو محرکه🔗تحقیق چگونگی گذران اوقات فراغت معلمان زن🔗تحقیق بررسی حقوقی جرم قاچاق كالا🔗تحقیق بررسی رابطه دینداری و میزان طلاق بین زنان شهر تهران🔗تحقیق بررسی رابطه بین سبک های مدیران و رضایت شغلی کارکنان مدرسه🔗تحقیق تاریخچه علم روان شناسی🔗جزوه روان شناسی بازی كودك🔗پاورپوینت حسابداری مدیریت استراتژیك و حس سازی در شركت چندملیتی🔗پاورپوینت درك و بیان 2🔗تحقیق راهنمایی و مشاوره تحصیلی🔗تحقیق روش هایی اجرایی كار تئاتر با كودكان و نوجوانان🔗تحقیق شناخت C.A.T و تفسیر آن🔗تحقیق طلاق نیكو، درمان خانواده‏ هاى نابسامان اصلاح‏ ناپذیر🔗تحقیق علل بررسی دزدی در كودكان، نوجوانان و جوانان🔗تحقیق دیدگاه‌ تئوریكی كاركردگرایی‌ ساختاری، تئوری‌ تضاد و مطالعات‌ فرهنگی🔗تحقیق انسان‌ شناسی و مردم‌ شناسی🔗تحقیق بررسی علل بزهكاری در كودكان، نوجوانان و جوانان🔗تحقیق آیا لجبازی کودک شما یک اختلال است؟🔗تحقیق مشاوره شغلی🔗تحقیق مسیح مظهر صلح، سلامتی و آرامش